بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری

بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری

بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری کاربردهای متنوعی دارد. بیسیم ابری یا به‌عبارت‌دیگر PTT که در کشورمان ایران با نام  بیسیم پلیسی و یا در نوع غیرحرفه‌ای آن واکی‌تاکی شناخته می‎شود، خدمتی است که در آن با فشردن یک دکمة تعبیه شده بر روی یک دستگاه خاص (بیسیم)، امکان برقراری ارتباط بلادرنگ صوتی یک‌طرفه برای کاربر محیا می‎گردد. عملکرد این خدمت به این صورت است که با فشار دادن دکمه مذبور وضعیت ارتباط بدون درنگ صوتی از حالت دریافت صدا به حالت ارسال صدا تغییر می‎‌نماید.

ازآنجایی‌که کاربران اغلب افرادی هستند که در حین فعالیت و انجام کارهای گوناگون نیاز به ارتباطات چند لحظه‌‎ای کوتاه ولی مکرر با یکدیگر دارند، این نوع ارتباط مطلوب‎ترین حالت ممکن برای آن‌‎ها به شمار می‌‎آید، چرا که کاربران با فشردن و نگه‌داشتن یک دکمه می‌‎توانند صدای خود را بدون درنگ زمانی به گوش سایر افراد گروه برسانند.

بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری

ارتباطات بلادرنگ صوتی یکی از نیازهایی است که همواره در میان خدمه هتل‌‎‌‌ها به طرز چشمگیری به چشم می‎خورد. در هتل‌‎ها باتوجه‌به وسعت محل و تعدد خدمه، وجود یک زیرساخت ارتباطی که بتواند به‌صورت ارزان و آسان ارتباطات سریع جهت گفت‌وگوی میان خدمه را تسهیل نماید ضروری است. از این روی در برخی از هتل‌ها استفاده از دستگاه‎ های بیسیم رادیویی یا بیسیم ابری آپتین به یک امر رایج تبدیل شده است.

در این روش هریک از خدمه به یک دستگاه بیسیم مجهز می‎گردد. در صورت نیاز به ارتباط با خدمه، سایر افراد و مدیران می‌‎توانند با فشار دادن دکمه روی دستگاه شروع به ارسال فرمان و یا گفت‌وگوی با سایر خدمه نمایند. این روش سنتی گرچه کارا است اما با معایبی نیز همراه می‎‌‌باشد. اصلی‎‌ ترین ایراد این روش هزینه خرید دستگاه‎‌ های بیسیم و تجهیز خدمه به این دستگاه‌‎ها می‎‌‌باشد. مسئله دیگر در این حوزه هزینه بسیار بالای نگهداری این دستگاه‎ ها می‎باشد. باتوجه‌به شرایط تحریمی پیش رو و نوسانات ارز هزینه تعمیر و نگهداری این دستگاه‎ ها بسیار گران بوده به‌طوری‌که در بسیاری از موارد مشاهده شده به دلیل عدم پشتیبانی شرکت سازنده، دستگاه‎ موردنظر از رده خارج می‎گردد. این دو دلیل به همراه دلایلی همچون اختلالات رادیویی و یا عدم آنتن‎ دهی در ساختمان‎ های هتل‎‌ ها از جمله دلایلی است که کاربران این تجهیزات را با تردید نسبت به خرید مجدد آن‎ها مواجه ساخته است.

بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری

استفاده از بیسیم ابری آپتین نیاز به تجهیزات اضافی ندارد و کاربران با استفاده از تلفن همراه خود می‎توانند به شبکه بیسیم ابری آپتین متصل شوند. به‌منظور برقراری ارتباط نیز در صورت وجود شبکه وای‌فای در داخل هتل تمامی ارتباطات از طریق این شبکه صورت می‌پذیرد و در غیر این صورت کاربران می‎توانند از شبکه دیتای تلفن همراه برای این منظور استفاده نمایند. در اینجا قابل‌ذکر است که مصرف پهنای باند و حجم داده موردنیاز این شبکه بسیار ناچیز می‎باشد.

بیسیم ابری آپتین در صنعت هتل‌داری

خدمه هتل و مدیران با استفاده از اپلیکیشن بیسیم ابری آپتین بدون نیاز به خرید تجهیزات و در عرض چند دقیقه می‏توانند به یک شبکه بیسیم ارزان‌قیمت مجهز شوند. اپلیکیشن بیسیم ابری آپتین به نحوی طراحی شده که علاوه بر رابط کاربری جذاب و کاربرپسند، به‌راحتی تلفن همراه افراد را به یک دستگاه بیسیم تبدیل کرده و هر عملکردی که یک بیسیم رادیویی و یا واکی‌تاکی دارد را به کاربر ارائه دهد.هتل‎‌‌ها و رستوران‎های بزرگ یکی از مکان‎‌هایی است که با استفاده از این فناوری می‌‎توانند به یکی از نیازهای اصلی خود یعنی ارتباطات بلادرنگ صوتی میان خدمه پاسخ دهند.

استفاده از اپلیکیشن بسیار ساده و آسان است. با نگاه داشتن دکمه وسط اپلیکیشن، پس از شنیدن یک صدای بوق کوتاه کاربر قادر خواهد بود در گروه مورد نظر که توسط مدیر هتل تعریف شده با سایر خدمه در آن گروه صحبت نماید. خدمه نیز با توجه به اینکه به این اپلیکیشن مجهز گردیده‎اند، بدون نیاز به عمل اضافی صدای همکار خود را به صورت بلادرنگ خواهند شنید و قادر خواهند بود در صورت نیاز به صورت بلادرنگ پاسخ دهند. مدیر هتل نیز با در اختیار داشتن پنل کاربری علاوه بر مدیریت افراد و گروه‎های کاری قادر خواهد بود چه از طریق تلفن همراه و چه با استفاده از پنل تحت وب فرامین موردنظر خود را برای سایرین ارسال کرده و یا مکالمات خدمه در گروه‎‏ها را بشنود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *