جشنواره هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری

جشنواره هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری

در مرحله نهایی جشنواره هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری پس از ارزیابی طرح‌ها ۱۰ شرکت استارت‌آپی و ۹ شرکت دانش بنیان به عنوان برترین‌های این رویداد انتخاب شدند.پلتفرم تفسیر تست‌های آزمایشگاهی، دستیار صوتی تمرین و آزمون آزمایشگاهی و استفاده از فناوری واقعیت مجازی در حوزه سلامت روانی، طراحی و ایجاد پلتفرم بومی اینترنت اشیا، سامانه کنترل هوشمند روشنایی و آبیاری فضای سبز شهری، سامانه تشخیص سرطان به وسیله هوش مصنوعی، توسعه ربات نجات غریق بر پایه هوش مصنوعی طرح های برتر شرکت‌های دانش بنیان در این رویداد بودند.

از میان تمامی طرح های ارائه شده و شرکت‌های دانش بنیان تنها 3 گروه به عنوان طرح منتخب معرفی می‌شدند که سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش جزو 3 طرح برتر این جشنواره برگزیده شد. شرکت نوتاش با ارائه پلتفرم ابری بومی اینترنت اشیا در این رویداد شرکت نموده بود. و این پلتفرم جامع اینترنت اشیا مورد استقبال داوران جشنواره و معاون علمی ریاست جمهوری قرار گرفت.

طرح « جهش هوشمندسازی » درصدد است تا عناصر مختلفی را که در توسعه هوشمندسازی مؤثر هستند، شناسایی کند و به عنوان سائقی برای سرعت بخشیدن به روند فعالیت‌های زیست بودم هوش مصنوعی از آ‌‌‌ن‌ها بهره ببرد. در واقع شناسایی ظرفیت‌های هوشمندسازی در کشور و بهره‌برداری از آن‌ها، در دستور کار این طرح قرار دارد؛ برنامه‌های این طرح متناسب با دغدغه‌های ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی ارائه شده است.

جشنواره هوشمندسازی معاونت علمی ریاست جمهوری

بدین وسیله از شرکت نسل پنجم نوتاش که با عنوان پروژه طراحی و ایجاد پلتفرم بومی اینترنت اشیا در طرح جهش هوشمندسازی برگزیده شده است و به پاس حضور فعال این شرکت در اکوسیستم هوشمندسازی کشور عزیزمان ایران تقدیر و تشکر به عمل آمد.امید است با تدبر و قابلیت‌های بالقوه و توانمدی‌های منابع انسانی متخصص عزیز کشورمان، افق روشنی در تحقق چشم انداز آینده ایران پدیدار آید.

پوشش خبری این جشنواره در خبرگزاری های فارس،مهر،ایرنا، ایسنا، بازارکار،ارزپرس و … آمده است.