رویداد جهش هوشمندسازی

جهش هوشمندسازی

ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در راستای توسعه فناوری‌های نوظهور و کاربردی در حوزه‌های مرتبط با هوشمند سازی، طرحی را با عنوان «جهش هوشمندسازی» برگزار نمود.پیرو فراخوان طرح جهش هوشمندسازی که در خرداد سال جاری داده شده بود. این رویداد برای داوری نهایی طرح‌هایی که مرحله اولیه ارزیابی را با موفقیت پشت‌سر گذاشته‌ بودند، در 1 بهمن 1401 برگزار گردید.

در این رویداد 160 استارتاپ و شرکت دانش بنیان حضور داشتند که از میان تمامی این طرح های ارائه شده 9 گروه منتخب نهایی بودند.در این همایش 9 گروه منتخب به مدت 15 دقیقه زمان برای توضیح و ارائه طرح خود داشتند و داوران از میان این 9 گروه فقط می توانستند 3 گروه را به عنوان طرح برتر انتخاب نمایند. و هر یک از گروه ها را با پرسش های چالشی بیازمایند.و در نهایت شرکت سکوی فناوری اطلاعات نسل پنجم نوتاش موفق به کسب رتبه سوم طرح جهش هوشمندسازی گردید.

جهش هوشمندسازی

این طرح در تلاش است تا عناصر مختلف پیشران برای توسعه زیست بوم هوش مصنوعی و هوشمندسازی در کشور را هدف قرار دهد. در این رویداد شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری و شرکت‌های نوپا و یا کوچک و متوسط شرکت کردند.این طرح در حوزه‌های سلامت دیجیتال، لمنیت دیجیتال، هوشمندسازی صنعتی و انقلاب صنعتی چهارم، فین‌تک، هوشمندسازی انرژی، کشاورزی هوشمند برگزار شد.

اسامی تعدادی از طرح‌های برتر شرکت‌های دانش‌بنیان در این رویداد به این شرح است:

پلتفرم تفسیر تست‌های آزمایشگاهی

دستیار صوتی تمرین و آزمون آزمایشگاهی

استفاده از فناوری واقعیت مجازی در حوزه سلامت روانی

طراحی و ایجاد پلتفرم بومی اینترنت اشیا

سامانه کنترل هوشمند روشنایی و آبیاری فضای سبز شهری

زیرساخت هوشمندسازی تشعشعات

سامانه تشخیص سرطان به وسیله هوش مصنوعی

توسعه ربات نجات غریق بر پایه هوش مصنوعی.