بیسیم ابری آپتین در مراسم اربعین

حضور بیسیم ابری آپتین در مراسم اربعین

بیسیم ابری آپتین، اپلیکیشنی است که تلفن همراه شما را به یک بیسیم تبدیل می‌نماید. و تمامی زائرین عزیز اربعین می‌توانند در طول مسیر پیاده‌روی و در این بازه زمانی به طور رایگان از خدمات این بیسیم بهره‌مند شوند.اپلیکیشن بیسیم آپتین در بستر اینترنت است و از این رو برای استفاده از این بیسیم فقط نیاز به اینترنت می‌باشد و احتیاج به خرید طیف و کسب مجوزهای بهره‌برداری نمی‌باشد. و نیازی نیست تا کاربران هیچ تجهیزات خاصی را خریداری نمایند.

در طی مراسم اربعین که زائرین و خادمین اباعبدالله الحسین که اغلب در حین فعالیت و انجام کارهای گوناگون هستند نیاز به ارتباطات چند لحظه‌ای کوتاه ولی مکرر با دیگر افراد گروه را دارند. این نوع ارتباط مطلوب‌ترین حالت ممکن برای آن‌ها به شمار می‌آید.در این نوع ارتباطات، مکالمات به سرعت دریافت و ارسال شده و هیچ زمانی برای دریافت و یا پاسخ دادن به یک تماس تاخیر نمی‌یابد.

بیسیم ابری آپتین در مراسم اربعین

جلسه‌ای در خصوص ارائه خدمات فناورانه به زائرین اربعین حسینی (ع) تحت عنوان «همگام با اربعین؛ همراه با فناوری» عصر سه‌شنبه 1402/05/18 با حضور معاون اول رئیس جمهور در خصوص ارائه خدمات ارتباطی و فناورانه به زائران اربعین حسینی (ع) برگزار شد.

آقای مخبر در این جلسه که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیران شرکت‌ها و پلتفرم‌های فعال اینترنتی و مسئولان دستگاه‌های مربوطه حضور داشتند، ارائه خدمات با سرعت بالا و ارزان و همچنین نوآوری و به روز بودن را از مهم‌ترین ویژگی‌های شرکت‌های اینترنتی و حوزه اقتصاد دیجیتال برشمرد.در طی این جلسه،شرکت نوتاش نیز بیسیم ابری آپتین را ارئه داد.

بیسیم ابری آپتین در مراسم اربعین

دولت سیزدهم با همکاری و کمک گروه‌های جهادی و مردمی و همچنین بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های فناورانه و ارتباطی به دنبال این است تا زائران اربعین حسینی، زیارتی آسان، ارزان، منظم و ایمن داشته باشند.معاون اول رئیس جمهور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواست تا با بررسی آسیب شناسانه از مشکلات و مسائل پیاده روی اربعین سال گذشته و در اختیار دادن آن به شرکت‌های فعال در حوزه اینترنت، از آنها در حل مشکلات و برگزاری هر چه بهتر و باشکوه‌تر مراسم اربعین حسینی (ع) کمک گرفته شود.

مخبر همچنین از شرکت‌های فعال دیجیتال خواست تا هرچه سریع‌تر مشکلات و مسائل خود را در زمینه‌های اخذ مجوزهای قانونی از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه، مشکلات لجستیکی و پشتیبانی و همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه تهیه نمایند تا در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی و بررسی و اقدام شود.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه با اشاره به شکل گیری ستاد اربعین در این وزارتخانه در دو ماه گذشته و تشکیل جلسات منظم با شرکت‌ها و پلتفرم‌های داخلی و مقامات کشور عراق افزود: اقدامات بسیار خوبی در حوزه تقویت زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق مرزی به ویژه در کشور عراق انجام شده است و با پیش بینی ۱۶ سایت ثابت و سیار ارتباطی و اپراتورهای تلفن همراه نقاط کور در نواحی مرزی برای جوابگویی پیک جمعیتی پوشش داده شده است.

وی تاکید کرد: ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی، کاهش قیمت رومینگ و اینترنت رایگان، بهره‌گیری از پلتفرم‌های بزرگ کشور در حوزه جابجایی مسافر، مسیریابی، جابجایی پول و انتقال ارز و ارائه خدمات مشاوره‌ای پزشکی از مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های وزارت ارتباطات دولت سیزدهم در اربعین سال جاری است.

لینک فیلم مصاحبه همایش همراه با فناوری همگام با اربعین

لینک فیلم راهنمایی نصب و راه اندازی بیسیم ابری آپتین

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *